Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Vivo V30C (8GB/128GB)Pre-owned
Classic Black| official| 128GB
৳31500 Tk
The Vivo V30C comes with a 6.44-inch AMOLED display, MediaTek Dimensity 1080 chipset, and 8GB RAM, 128GB storage. The dual 64 MP rear camera and 50 MP selfie camera capture high-quality photos. With 5G support, a 4500mAh battery, and 44W fast charging, it offers excellent performance.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
8GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.44 inches |
| Display Type | AMOLED |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels, 409 ppi |
| Dimensions | 160.4 x 73.8 x 8.1 mm |
| Weight | 171 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 13, Funtouch OS 13 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 1080 |
| Network | 5G, LTE, HSPA, GSM |
| Memory | 128GB storage, 8GB RAM (microSDXC support) |
| Main Camera |
Dual 64 MP (wide, f/1.7), 2 MP (depth, f/2.4); 4K video recording
|
| Selfie Camera |
50 MP (f/2.5); 1080p video recording
|
| Sensors | In-display fingerprint sensor, accelerometer, proximity sensor, compass, gyroscope |
| Battery Info | 4500 mAh, 44W fast charging |
| Other Features / Info | 3.5mm headphone jack, USB Type-C 2.0, NFC, Bluetooth 5.2, AMOLED display with HDR10+ support |



